Puchar Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra już za Nami!

8 maja 2019

Pierwsza setka już za Nami :) 

W miniony weekend zakończyliśmy pierwsze regaty w sezonie o współczynniku aż stu punktów. Na starcie stawiła się rekordowa liczba Laserów, ponad 200, tyle Zalew jeszcze nie widział. Dodając do tego 30 łódek klasy 420, otrzymujemy imprezę sportową na prawie 300 uczestników! 

Nie było łatwo, oprócz bardzo licznej floty o wysokim poziomie, pogoda również dołożyła swoje pięć groszy :) 10 stopni powyżej zera i wiatr w porywach do 27 węzłów :0 Zabezpieczenie ratownicze regat miało pełne ręce roboty.

Pierwszy dzień to 2 wyścigi przy 18-27 węzłach i całkiem dużej fali jak na warunki jeziorowe. W drugi dzień trochę odpuściło, jednak ciągle full hiking. Niestety doszły częste zmiany kierunków wiatru, przez co rozegrano 3 z planowanych 4 wyścigów. Trzeciego dnia wiatr zdecydowanie zesłabł i jeszcze bardziej zmieniał kierunki, udało się rozegrać jeden wyścig.

Końcowo mieliśmy 6 wyścigów w bardzo zróżnicowanych warunkach wietrznych, wygrali najlepsi ->Stanisław Klimaszewski LAS, Julia Rogalska LAR K, Tytus Butowski LAR M, Lilly May Niezabitowska 4.7 K, Jan Krawczyk 4.7 M.

Ciężar organizacji tego wydarzenia podniosła ekipa MKS Dwójka Laser Team, na czele z rodzicami sekcji. To im przede wszystkim chcemy podziękować za pyszne ciepłe jedzonko każdego dnia po walce na wodzie :))

Dzięki także partnerom wydarzenia -> Lion Sailing, Sailovnia, Sport Sailing, LaserPol.

Trochę zdjęć i postów -> https://www.facebook.com/events/2051300561839211/

Teraz czas na Krynicę Morską i regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.