Nasi na regatach w Hiszpanii!

12 lutego 2020

W miniony weekend w Hiszpanii zakończyły się regaty Comunitat Valenciana Olympic Week. Na starcie zameldowało się ponad 230 zawodników w klasach Laser Standard, Radial oraz 4.7. W rywalizacji brała udział duża ekipa z Polski. W każdej z klas mocno walczyliśmy, zdobywając kilka czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach.

W klasie Laser Radial 6 miejsce w klasyfikacji łączonej kobiet i mężczyzn zajął Przemysław Machowski. Reprezentant MKS Dwójka Laser Team był też trzeci wśród mężczyzn i drugi w klasyfikacji męskiej do lat 19. Piąte miejsce wśród kobiet i 13 w „generalce” zajęła Laura Szulc. Zawodniczka Chojnicki Klub Żeglarski wraca też do Polski ze srebrem w kat. do lat 19 i do lat 21.

W klasie Laser 4.7 Filip Olszewski (KS " Spójnia - Warszawa " Sekcja Żeglarska) zakończył zawody na 17 miejscu i na trzecim wśród żeglarzy do 16 roku życia. W klasie Laser Standard najlepiej z Polaków spisał się Mikołaj Silny (SEJK Pogoń Szczecin), który uplasował się na 12 miejscu i jednocześnie wygrał klasyfikację do lat 19. Na 16 pozycji zawody ukończył Kacper Stanisławski (Yacht Klub Polski Gdynia).

Skład Szkoleniowy: Lew Gołda (Lion Sailing); Mateusz Hanke (Hanker Sailing Coach); Rafał Szukiel (Polski Związek Żeglarski).

Gratulujemy Wszystkim Naszym reprezentantom!