Meczowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser w Krakowie

10 października 2019

W miniony  weekend do Krakowa zjechali  najlepsi zawodnicy klasy Laser  - by przez trzy dni ścigać się o medale w Meczowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser. Dwa tygodnie wcześniej byli tu optimiściarze w tym samym celu. Meczowa formuła zawodów znakomicie sprawdza się na krakowskich wodach zalewu Bagry Wielkie. Zmagania jeden na jeden można obserwować z bliska, z brzegu bezpośrednio i łatwo wywnioskować, nawet niezbyt wprawionym żeglarsko okiem, kto jest z przodu, a kto musi atakować, by wygrać. Rozegrano 72 mecze przez trzy dni w laserach i 97 w klasie optimist.  Sprawne komisje sędziowskie wykorzystały wiatr do spodu. W jeden z dni eliminacyjnych ścigaliśmy się do godz. 19-tej – były przepiękne zdjęcia w blasku zachodzącego słońca. A i faworytom szybciej się żeglowało. Obok ścigania się zwiedzanie Krakowa i loty balonem były największą popularnością.

 Klasa laser radial - mężczyźni:

 1. Przemysław Machowski - MOS-2 Warszawa
 2. Łukasz Machowski – MOS-2 Warszawa
 3. Filip Rajchert – MOS-2 Warszawa
 4. Kamil Lenczowski  - Horn Kraków
 5. Wiktor Kreft – Horn Kraków
 6. Piotr Kubica – Horn Kraków

Klasa laser radial – kobiety:

 1. Dominika Raszka MKS-2 Warszawa
 2. Anna Trędowska – Horn Kraków
 3. Alicja Spruch – MKS-2 Warszawa
 4. Julia Szymczak – MKS-2 Warszawa

Klasa laser 4,7

 1. Leon Gniadek – Horn Kraków
 2. Tymoteusz Mika – Horn Kraków
 3. Konrad Ciernia – Horn Kraków
 4. Andrzej Pochopień – Horn Kraków

To było drugie w tym sezonie wydarzenie meczoweJ, dwa tygodnie wcześniej gościliśmy najlepszych w Polsce żeglarzy w klasie Optimist. Wygrał wtedy wśród chłopców przedstawiciel gospodarzy – Kacper Bąk; wśród dziewcząt złoto powędrowało do Pauliny Rutkowskiej z YKP Gdynia, a brąz Kasi Wajdowskiej pozostał w Hornie Kraków.

Ceremonia dekoracji zwycięzców laserowych odbyła się  w niedzielę po rozegraniu małego i dużego finału.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach, wszystkim kibicującym za wspaniały dopingJ a Organizatorom i Partnerom zawodów dziękujemy za udział w ceremonii  dekoracji oraz okazane nam wsparcie.

Zorganizowanie takich imprez wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Zarządu Infrastruktury Sportowej, Gospodarzowi Wydarzenia - Miasto Kraków,  którzy zaangażowali się w pomoc i obsługę regat.

Całe rozgrywki są możliwe dzięki współpracy Magistratu jako Miasta Gospodarza zawodów; Zarządu Infrastruktury Sportowej; City sp. z o.o.; Bryksy sp. z o.o. Viessmann; Wawel SA; PSKO; PSKL z pomocą medialną żeglarski.info i RMF Maxx pod bacznym okiem Polskiego Związku Żeglarskiego.  Do zobaczenia za rok.