Lasery-w-akcji-1.jpg

Lasery w akcji

4 lutego 2016

Z początkiem roku zawodnicy kadry PZŻ w klasach Laser mają już ręce pełne roboty. Nasi najmłodsi rozpoczęli cykl szkoleniowy od zgrupowania przygotowania motorycznego w Cetniewie. Najlepsi Agata Barwińska i Kacper Ziemiński wzięli udział w regatach Pucharu Świata w Miami. Pozostali trenowali na Kanarach przygotowując się do Mistrzostw Europy seniorów, które już nie długo odbędą się w Las Palmas na Cran Canarii.

Pod opieką trenerów kadr juniorów nasz najmłodszy team trenuje intensywnie 3 razy dziennie w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Doskonałe warunki do treningu i sportowe wyżywienie umożliwiają młodym zdobywanie ogólnych i ukierunkowanych sprawności motorycznych. Korzystając z okazji zawodnicy już odbyli sprawdziany motoryczne weryfikujące ich aktualne przygotowanie. Zajęcia odbywają głównie na sali gimnastycznej i świeżym powietrzu z zastosowaniem różnorodnych treningów i zabaw z zakresu lekkiej atletyki, gier zespołowych. Korzystając z ferii zimowych młodzież już za chwilę wsiądzie z powrotem na swoje łódki i rozwijać będzie dalej swoje umiejętności żeglarskie w Hiszpanii przygotowując się do startów w kolejnych Mistrzostwach.

Za Oceanem w słonecznym Miami odbyły się regaty Pucharu Świata w klasach olimpijskich. Stawka w klasach Laser była doborowa. Na starcie stanęli medaliści olimpijscy i Świata. Polskę reprezentowali Agata Barwińska i Kacper Ziemiński. Agata z każdym dniem żeglowała coraz lepiej i pięła się w klasyfikacji kończąc regaty na 20 miejscu. Jest to jej najlepszy wynik w dotychczasowej karierze w regatach tej rangi. Dla Kacpra był to start kontrolny w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 i zarazem długo wyczekiwany od ostatniej konfrontacji z najlepszymi, które miało miejsce w sierpniu na regatach w Rio. Zajął 14 miejsce i tym samym 9 w relacji państw. Kacper nie ustrzegł się błędów taktycznych, co spowodowało różnorodne wyniki w poszczególnych biegach, dlatego w tej chwili koncentrować się będzie na poprawieniu jakości swojej techniki, podniesienia możliwości adaptacyjnych do każdych warunków wietrznych, aby żeglować jeszcze szybciej. Zaplanowane starty kontrolne w Pucharach Świata powinny pomóc mu także w zdobyciu najlepszej życiowej formy startowej do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

pozdrawiamy,
Bartek Szotyński
Trener główny Laser Team Poland

Lasery-w-akcji-1.jpg

Lasery-w-akcji-2.jpg

Lasery-w-akcji-3.jpg

Lasery-w-akcji-4.jpg

Lasery-w-akcji-5.jpg

Lasery-w-akcji-7.jpg

Lasery-w-akcji-8.jpg

Lasery-w-akcji-9.jpg

Lasery-w-akcji-6.jpg

Lasery-w-akcji-10.jpg