Ekscytująca końcówka lutego!

5 marca 2020

Końcówka lutego w wykonaniu Laser Team Poland dostarczyła Nam wielu emocji i aktywności!

Zakończyły się Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial kobiet w Melbourne w Australii. Znakomite 5 miejsce uzyskała w nich 22 letnia Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski). Polka żeglowała równo przez całe regaty nie spadając poza drugą dziesiątkę w wyścigach eliminacyjnych jak i finałowych. Druga z Polek Agata Barwińska Sailing (Stowarzyszenie Sportów Wodnych - Mos Iława) zakończyła rywalizację na dobrym 23 miejscu spośród 105 zawodniczek z całego Świata.

Tutaj także ukłony dla naszej Pani trener Anny Weinzieher, która zadbała o ostanie dopięcie przygotowań przed imprezą i dbała o odpowiednią regeneracje Naszych zawodniczek podczas regat.

Dziewczyny dały niesamowity popis swoich możliwości! Więcej o temacie znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/laserteampoland/ oraz tutaj: http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/magdalena-kwasna-5-w-ms-klasy-laser-radial.

Równolegle, bardzo dzielnie walczyli najmłodsi kadrowicze klasy Laser podczas zgrupowania kondycyjnego w Zakopanem w ramach programu Akademii Laser 4.7. Każdy z nich dostał do zrealizowania solidną porcję jednostek treningowych. Pogoda znów Nam dopisała i przeddzień przyjazdu mieliśmy świeżą dostawę śniegu w zimowej stolicy Polski. To pozwoliło na naukę posługiwania się jednym z najlepszych narzędzi do budowania formy przed sezonem. Oczywiście chodzi o narty biegowe! Grupa bardzo szybko przyswajała wskazówki trenera Liona odnośnie techniki biegania stylem klasycznym i bardzo szybko przeszliśmy do treningu właściwego. Było dużo zjazdów i podjazdów, więc trening interwałowy mieliśmy prawie codziennie.  Treningi na nartach biegowych dawały grupie nie tylko dużą ilość aktywności fizycznej, ale przede wszystkim uczyły żeby się nie poddawać i w skupieniu realizować każdy zjazd, podbieg, trening. Żeby po każdym upadku na zjeździe (a było ich sporo), szybko się otrzepać i biec dalej. Żeby na żadnym podbiegu nie stanąć i dać z siebie wszystko. Wielu z zawodników podczas zgrupowania przekroczyło kilka barier psychologicznych, co z pewnością pomoże im w dalszym rozwoju.

Jako uzupełnienie każdego dnia mieliśmy zajęcia na krytych obiektach, takich jak sala, siłownia czy basen. Wieczorami natomiast dodatkowe rolowanie, rozciąganie i psychorelaksacja. Za całe uzupełnienie odpowiedzialny był trener ds. motorycznych Artur Mońko , za którego pracę bardzo dziękujemy!

Pod koniec zgrupowania zadbaliśmy o odpowiednią odnowę biologiczną zawodników po ciężkim zgrupowaniu. Dzięki dobremu wyposażeniu naszej bazy w Centralnym Ośrodku Sportowym, mogliśmy nauczyć podopiecznych jak odpowiednio korzystać z profesjonalnego sprzętu do hydromasaży oraz sauny.

Całość akcji w Zakopanem koordynował trener Lew Gołda (Lion)