Sezon w Polsce rozpoczęty - Rybnik

16 kwietnia 2018

Laserowy sezon rozpoczęliśmy Rybnickimi Regatami Żeglarskimi. W trzydniowych zmaganiach wzięło udział w sumie 74 laserowców. Regaty te zaliczają się do cyklu Pucharu Polski, ze współczynnikiem 50.

W klasie Laser rozegrano wszystkie planowane wyścigi (8), a w klasach Laser 4.7 i Radial po siedem biegów. Zawodnicy mieli okazje pożeglować na akwenie o charakterystyce typowo jeziorowej - zmienny zarówno kierunek, jak i siła wiatru. Zaskoczeniem była przepiękna słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam przez całe regaty.

W tych warunkach najlepiej poradzili sobie: Przemysław Machowski (MKS DWÓJKA W-wa) w klasie Laser 4.7 chłopców; Laura Szulc (CHKŻ) Laser 4.7 dziewcząt; Konstanty Sawicki (UKŻR Giżycko) Radial; Weronika Folmer (KST „Elektryk” Grudziądź) Radial dziewcząt; Kacper Błaszczyk (TS Kuźnia Rybnik) Laser. Cała impreza została sprawnie przeprowadzona, organizator zadbał także o miłą atmosferę na brzegu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom. 

Teraz wszyscy przygotowujemy się do jeszcze ważniejszych regat na Zalewie Zegrzyńskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

LION

Pełna galeria zdjęć - Artur Palka