Podsumowanie spotkania z trenerami głównymi PZŻ do spraw młodzieży Puck

Podsumowanie spotkania z trenerami głównymi PZŻ do spraw młodzieży Puck

15 czerwca 2018

W trakcie regat Puchar Pucka w sobotni wieczór odbyło się spotkanie dla trenerów oraz rodziców zawodników klasy Laser z trenerami głównymi PZŻ do spraw młodzieży – Zbyszkiem Czubkiem i Andrzejem Piaseckim.

Spotkanie zostało przeprowadzone w formie wykładu z panelem dyskusyjnym na temat aktualnej sytuacji w Systemie Sportu Młodzieżowego, który poprowadził Zbyszek Czubek oraz wykładu/pogadanki na temat ścieżki kariery w klasach jednoosobowych przeprowadzonej przez Andrzeja Piaseckiego.

Wszelkie zmiany w temacie SSM można podsumować najważniejszą informacją płynącą ze spotkania:

„Zawodnik zdobywa punkty w SSM wyłącznie w jednej, najniższej kategorii wiekowej, w której wystartował. Osobno ustalana jest kategoria wiekowa dla zawodnika w konkurencjach letnich i zimowych.”

To znaczy, że jeśli trener uzna, że zawodnik jest gotowy do rywalizacji o punkty w wyższej kategorii i chce tam zdobywać punkty, nie może wystawiać go w kategorii niższej.

Dalsze propozycje rozwiązań systemowych w SSM zostaną podjęte przez Komisję Sportu PSKL oraz zostaną przedstawione jako rekomendacje środowiska klasy Laser na przyszły sezon.

Druga część spotkania została poprowadzona przez Andrzeja Piaseckiego w temacie kariery w klasach jednoosobowych. Jednym głównych tematów rozmowy był motyw przenikania pomiędzy grupami szkoleniowymi w klasach jednoosobowych i dwuosobowych oraz rola sportu na każdym etapie życia człowieka. Na koniec został poruszony temat znaczenia „talentu” u młodych zawodników.

Dziękuję wszystkim obecnym na spotkaniu oraz trenerom głównym PZŻ do spraw młodzieży, za przyjęcie zaproszenia na spotkanie ze środowiskiem klasy Laser. Całe spotkanie odbyło się miłej, przyjacielskiej oraz budującej atmosferze.

Dziękuję również Miejskiemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku za udostępnienie pomieszczenia do naszych obrad :)

Z pozdrowieniami
Patryk Kuczys-Lutomski
V-ce Prezes PSKL oraz Przewodniczący KS PSKL