Mistrz Marcin Rudawski Europy po raz ósmy

9 października 2017

W zakończonych wczoraj Mistrzostwach Europy w klasach Laser standard i radial złoty medal zdobył Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa). W zróżnicowanych warunkach w Barcelonie na Morzu Śródziemnym rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników. Marcinowi nie było łatwo, zwłaszcza po 9 wyścigu kiedy rywale zbliżyli się bardzo blisko. Odpowiedź Marcina była właściwa i nie pozostawiła nikomu wątpliwości (1,1) w kolejnych ostatnich dwóch wyścigach.

W klasie Laser standard w wyścigach finałowych swój „gaz” pokazał Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) awansując z czwartej dziesiątki do drugiej i ostatecznie zajął dobrą 19 lokatę w Mistrzostwach Europy. Mamy nadzieję, że top20 da Filipowi jeszcze więcej „powera” do dalszej pracy patrząc w sezon 2018. Pozostali nasi reprezentanci zajęli:

Dawid Kania (ŻLKS Poznań), poz. 39
Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), poz. 62
Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin), poz. 64
Aleksander Arian (Sailing Team Rzeszów), poz. 70

W klasie Laser Radial kobiet jedyna nasza reprezentantka Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęła 22 miejsce. Mistrzynią Europy została aktualna Mistrzyni Świata Holenderka Marit Bouwmeester. W klasie Laser standard złoto wywalczył Brytyjczyk Nick Thompson.

Gratulujemy walki do końca i trzymamy kciuki za kolejne występy Polaków.

Już niedługo, przed nami: Puchar Rybnika, Puchar Świata w Japonii, Enoshima Sailing Week na akwenie olimpijskim, Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF w Chinach