Startuje Puchar Świata w Miami – Klasa Laser

Startuje Puchar Świata w Miami

image

W niedzielę 21 stycznia rozpocznie się w Miami żeglarski Puchar Świata klas olimpijskich, drugi przystanek zaliczany to tegorocznego cyklu. Pierwszy wyjątkowo odbył się w październiku w japońskim Gamagori. Wyścigi amerykańskich regat zaplanowane są dopiero na wtorek. Niedziela i poniedziałek przeznaczone są na rejestrację zawodników oraz regulaminowe pomiary sprzętu.

Na starcie zawodów u wybrzeży Florydy zobaczymy troje naszych żeglarzy w klasach Laser Standard i Laser Radial. Reprezentować nas będą Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) oraz aktualna mistrzyni Polski Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i wicemistrzyni krajowych mistrzostw Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice). Agata przed rokiem zajęła tu 22. miejsce.

Jedną z najgroźniejszych rywalek naszych pań będzie brązowa medalistka mistrzostw świata i igrzysk w Rio, Dunka Anne-Marie Rindom. Natomiast u panów swój start zapowiedziała cała światowa czołówka, czyli wszyscy zawodnicy, którzy znaleźli się na podium zeszłorocznych mistrzostw świata i Europy oraz igrzysk w 2016. Krótko mówiąc, będzie się działo. Życzmy powodzenia i jak najlepszych wyników.

Dla klas Laser i Laser Radial wyścigi punktowane normalnie będą odbywały się od wtorku do soboty, a na niedzielę zaplanowany jest podwójnie punktowany wyścig medalowy dla pierwszych dziesięciu zawodników klasyfikacji generalnej.

Łącznie do udziału w regatach w Miami zgłosiło się aż 548 żeglarzy z 50 krajów, którzy będą ścigali się w 10 klasach. Polskę poza wspomnianą trójką reprezentować będzie jeszcze ośmioro żeglarzy: Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (470), Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (49er), Radosław Furmański i Paweł Tarnowski (RS:X).

Maciej Frąckiewicz dla PSKL

Strona regat: http://miami.ussailing.org/