Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra w silnej obsadzie kadrowiczów Laser Team Poland – Klasa Laser

Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra w silnej obsadzie kadrowiczów Laser Team Poland

image

Tym razem Laserowcy spotkali się na regatach podczas majówki nad Zalewem Zegrzyńskim. Puchar Polski Centralnej imienia Trenera W. Kopra rozgrywany był w silnej i licznej obsadzie 181 zawodników z klubów z całej Polski. Regaty były pierwszą eliminacją do OOM, ME i MS we wszystkich juniorskich i młodzieżowych konkurencjach Lasera, pucharem polski (150pkt) i w kat. masters. Rozgrywkę o medale zdominowali zawodnicy Kadry Narodowej PZŻ grupy Talent i Akademii. Jak zawsze najbardziej emocjonująca walka odbyła się w klasach najliczniejszych Laser 4.7 i Radial. Chłopcy do ostatniego wyścigu walczyli o zwycięstwo. Przy słabszym wyścigu lidera Mikołaja Silnego (SEJK Pogoń Szczecin) zwycięstwo mogli odebrać mu m.in. Łukasz Machowski (MKS Dwójka W-wa) lub Wojtek Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko). Chłopcy jednak pilnowali się skutecznie i lider obronił pierwsze miejsce. W klasie Laser 4.7k wyścigi rozgrywane były pod dyktando Julii Rogalskiej (MBSW/UKŻR Giżycko) i Kingi Brzóski (MKŻ Arka Gdynia). Trzecia ostatecznie była Dominika Kęska (UKŻ Wiking Toruń). Dziewczyny zdecydowanie pokazały jak żeglować się powinno równo i skutecznie na jeziorze. W Laserze 4.7 chłopców w drugiej części regat świetnie pożeglował Konstanty Sawicki (MBSW/UKŻR Giżyko), który odskoczył kolegom i z komfortową przewagą wygrał regaty. O drugie i trzecie miejsce walka toczyła się do ostatniego wyścigu. Obronną ręką wyszedł z niej zawodnik MKS Dwójki Warszawa Filip Rajchert, a trzeci finiszował Marek Rospond (YC PTTK Beskid Nowy Sącz).
W klasach olimpijskich Laser Radial K i Laser standard liderzy kadry młodzieżowej pokazali klasę. Magda Kwaśna (CHKŻ Chojnice) z każdym wyścigiem żeglowała solidniej i wygrała zdecydowanie przed Wiktorią Gołębiowską (MOS SSW Iława) i Kasią Harc (TS Kuźnia Rybnik). W konkurencji U17 pierwsza była Wiktoria Lehmann (ŻLKS Poznań). W standardzie klasę pokazał Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który wygrał wszystkie wyścigi przed juniorami Kacprem Błaszczykiem (TS Kuźnia Rybnik) i Kacprem Stanisławskim (MKŻ Arka Gdynia).
We flotach Radial M i Laser żeglowali także mastersi. Najlepsi z nich wygrali regaty Pucharu Polski masters. Złotymi medalami uhonorowani zostali Krzysztof Dobrowolski (UKS Fir Warszawa) w standardzie i Krzysztof Racz (RKS Lasery Zegrze) w radialu.
Drugiego dnia regat podczas degustacji grillowej obserwowaliśmy zmagania zawodników w Fun Race. Najsprawniej z obsługą Lasera poradził sobie duet Kasia Harc i Kacper Stanisławski. Zabawa była przednia.
Regaty odbyły się w dobrym wietrze i świetnej atmosferze przy udziale: profesjonalnej komisji sędziowskiej pod przewodnictwem Marty Olędzkiej, żyrantami m.in. Zosią Truchanowicz i Sebastianem Wójcikowskim, sędziami trasy Jerzego Jodłowskiego i Czarka Gołdy, pracowników i rodziców MOS-u w Zegrzu, członków Zarządu PSKL Konrada Berezowskiego i mojej skromnej osoby (wychowanek Trenera). Nagrody ufundowali m.in. córka Trenera Kasia Koper, PKOL (Kasia Deberny, także wychowanka Trenera), klub MKS Dwójka W-wa oraz WOZŻ. Wszystko to jednak nie odbyło się tak sprawnie gdyby nie trener i wychowanek W. Kopra Czarek Gołda, główny organizator regat. Dziękujemy i zapraszamy na Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wyniki:
http://www.regaty-zegrze.pl/index.php?id=wyniki
Zdjęcia:
https://www.facebook.com/PucharPolskiCentralnej
https://goo.gl/photos/sLTGpxp9zgMQ3STW6