Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie Laser 4.7 – Klasa Laser

Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie Laser 4.7

image
26.04.2017

Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie Laser 4.7 w hiszpańskim Los Alcazares. Swój udział mocno zaakcentowali najmłodsi nasi kadrowicze w kategorii wiekowej U16 m.in. dziewczyny. Dzięki zaangażowaniu rodziców, klubów oraz programu PZŻ „Młody Mistrz” nasza kadra miała możliwość zrealizowania planu minimum w przygotowaniach do tej imprezy, która faktycznie zgodnie z założeniami była tylko pośrednim etapem w przygotowaniach do głównych zawodów tego sezonu Mistrzostw Świata, które odbędą latem w Belgii. Akwen w Los Alcazares z pozoru tylko stwarzał wrażenie łatwego. Ostatecznie od 3 dnia zawodów silny wiatr, stroma fala tak dały się we znaki, że wszyscy młodzi żeglarzy do dzisiaj odczuwają trudy tego startu. Był to bardzo cenny start dla młodych zawodników w kształtowaniu ich dalszej kariery sportowej.

Najlepiej wypadły nasze dziewczyny, które ścigały się w złotej grupie (101 zawodniczek U18) Julia Rogalska (MBSW Giżycko) zajęła ostatecznie 14 miejsce i 7 miejsce w kat. U16 (progres o 7 miejsc w stosunku do 2016r.), Marcelina Korszon (UKS FIR Warszawa) 26m i 11m w kat. U16. (debiut w regatach mistrzowskich), Kinga Brzóska (MKŻ Arka Gdynia) 27m i 12m w kat. U16 (awans do złotej grupy w stosunku do 2016).

Pechowo zakończył regaty Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk), który żeglował po medal w kat. U16 i niestety trzeciego dnia regat podczas silnego wiatru doznał kontuzji mięśnia dwugłowego i zakończył starty. Przy tej okazji podziękowania za zaangażowanie i pracę należą się trenerom klubowym, klubom oraz m.in. Aleksandrowi Arianowi z teamu SailingCore, który sprawował opiekę nad naszymi kadrowiczami od lutego dzieląc się swoim cennym doświadczeniem i wiedzą oraz Jurkowi Jodłowskiemu za wkład pracy w Akademii PZŻ i w trakcie samych regat.

 

Pełne wyniki:

http://eurilca.org/cattarozzi-citak-new-european-laser-47-champions/

 

Bartłomiej Szotyński,

Wiceprezydent PSKL

Trener PZŻ