Finał sezonu w Giżycku – Klasa Laser

Finał sezonu w Giżycku

image

Finalnie już po Finale Pucharu Polski 2017. Znakomita pogoda, rywalizacja na Niegocinie do ostatniego wyścigu, emocje w kręgielni do ostatniego rzutu i wyznaczająca standardy organizacja regat Giżyckiej Grupy Regatowej przy wsparciu Sponsorów i PSKL zakończyła tegoroczne zmagania o Puchar Polski. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym na tegorocznym podsumowaniu sezonu podczas ceremonii zamknięcia regat. Dla wszystkich to był pracowity sezon, a jak to w sporcie jest kolejne nowe wyzwania przed nami, gdyż tak naprawdę sezon nigdy się nie kończy (od 1 października walczymy o punkty do Pucharu Polski 2018). Na koniec krajowego sezonu jeszcze raz prezentujemy wystąpienie Prezydent PSKL Kasi Deberny z ceremonii zakończenia w Giżycku 30.09.2017r.

„Drogie Zawodniczki,

Drodzy Zawodnicy,

Trenerki, Trenerzy,

Kochani Rodzice, którzy moralnie i finansowo wspieracie swoje dzieci.

Szanowna Pani Alicjo i cała Giżycka Grupo Regatowa

Nadchodzi czas zakończenia sezonu regatowego w Polsce. Mam nadzieję, że jest to tylko umowny koniec, gdyż już jutro wyznaczycie sobie nowe cele. Niektórzy z Was za dwa dni rozpoczną zmagania w Mistrzostwach Europy w Barcelonie, niektórzy pojadą na daleki kontynent na Puchar Świata, inni wyjadą na zgrupowania do cieplejszych krajów. A niektórzy nigdzie nie pojadą, tylko na rodzimych wodach będziecie czekać zimy.

Sezon w Polsce niech nigdy się nie kończy!

Chciałabym, abyście rzetelnie podeszli do treningów, które prowadzą do startów w zawodach. Niechaj każdy trening będzie bolesny. Bo ból to słabość opuszczająca ciało. Tylko trudny trening kształtuje charakter i wolę.

Trening ciała tworzy zatem przestrzeń dla Waszych marzeń. Harmonia pomiędzy ciałem a duchem staje się źródłem Waszych zwycięstw. Możecie się doskonalić i sięgać osobistego mistrzostwa. Jak mówił Leonig Teliga i „za kopułą horyzontu możecie zobaczyć wszystko, czego zapragniecie”.

Ten sezon żeglarski dla wielu z Was był udany. Niektórzy nie spełnili swoich oczekiwań. Nie szkodzi. Próbujcie nieustannie.

Jesteśmy z Was dumni i dziękujemy Wam zawsze, gdy walczycie do końca, a żeglowanie jest Waszą wolnością. Gdy oddychacie wiatrem, a za łukiem horyzontu widzicie siebie. Dziękujemy Wam za godne reprezentowanie Polski i za Mazurka Dąbrowskiego.

Za uśmiech, łzy i gniew. Za to kim jesteście!

Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser próbuje zmieniać się dla Was. Te regaty są właśnie taką próbą. W tym miejscu jeszcze raz pragnę podziękować drużynie z Giżycka za tak wspaniałą organizację i współpracę, za pozytywną energię i uśmiech.

Zaprosiliśmy do pracy w Stowarzyszeniu każdego, kto chciałby mieć wpływ na jego działalność. W związku z tym powołaliśmy trzy komisje:

– Marketingu i Promocji, która buduje nasz wizerunek i markę, współpracuje z partnerami i sponsorami (dziękuję firmie LaserPOL i Sailovni za dofinansowanie i ufundowanie nagród), a docelowo będzie także kontaktować się w sprawach programów z Ministerstwem Sportu i Turystyki;

– Sportu i Upowszechniania, w której skład wchodzą trenerzy, bo nadszedł czas, by wiedzą trenerską się dzielić i ją mnożyć. Do kompetencji tej komisji wchodzi opracowanie Pucharu Polski, organizacja szkolenia i dokształcania, współpraca z Polskim Związkiem Żeglarskim;

– Statutowa, która przygotowuje treść statutu PSKL zgodnego z polskim prawem oraz inne dokumenty organizacyjne Stowarzyszenia.

Życzę sobie, aby dla Zarządu PSKL, zima także była bolesna, abyśmy ciężko pracowali nad kształtem nowego sezonu. Byśmy mogli zaoferować Wam przestrzeń, w której dobrze się odnajdziecie.

Laser to MY!

Na zakończenie składam gratulacje Maciejowi Grabowskiemu za wspaniały wynik w Mistrzostwach Świata w Splicie – 1 miejsce masters. Dzięki Wam POLSKA wielokrotnie brzmiała na zagranicznych regatach.

Wasza Prezydent

Kasia Deberny

 

Galeria Finału PP w Giżycku:

https://drive.google.com/open?id=0Bwtt32gCvOh_eGI3TWF6bThqcnM